רשימת הציוד המושלמת לתופר הביתי

תפירה היא תחביב, מקצוע, ודרך ביטוי. רבים מגלים שמכונת תפירה ביתית, מכאנית אלקטרונית או ממוחשבת, מאפשרת ליצור, להתבטא, לתקן בגדים, לתפור בדיוק את הוילונות הרצויים, ולבלות שעות רבות של יצרה והנאה. אם כבר יש לכם מכונת תפירה טובה – כדאי שיהיו לכם בפינת התפירה עוד אביזרים בהישג יד – אביזרים לתפירה שיקלו גם על תחזוקת מכונת התפירה שלכם וגם על התחלה ספונטנית של פרוייקטים. פרט למכונת תפירה טובה – אילו אביזרי תפירה חשוב שיהיו בבית? המדריך המלא לציוד תפירה מומלץ – לפניכם

לשמור על מכונת תפירה תקינה – שמן למכונת תפירה

מכונות תפירה ביתיות בדרך כלל צריכות שימון מדי פעם, על מנת להבטיח המשך פעולה חלקה, שקטה, ושמירה על "בריאות" המכונה. שמן מכונות תפירה ניתן להשיג בשפופרות קטנות, שמתאימות למכונות ביתיות, או באריזות גדולות למכונות תפירה תעשייתיות, בהן בדרך כלל מיכל שמן קטן ומנגנון שימון אוטומטי.

שולחן הגזירה שלכם

עוד לפני שניגשים לחנות ורוכשים אביזרים לתפירה מכל הבא ליד – חשוב לארגן שולחן גזירה שיהווה מקום נוח לעבוד ופינה בטוחה לאביזרי התפירה ולמכונת התפירה שלכם. יש מכונות שמגיעות עם שולחן תפירה מובנה, ויש מכונות (בעיקר מכונות התפירה הביתיות, הקלות והניידות) אשר ניתן להניח אותן על כל שולחן. כדאי להקצות מקום לציוד התפירה שלכם, במיוחד אם יש ילדים קטנים בבית – ציוד התפירה לא פעם חד וכדאי לשמור אותו במקום בטוח.

אביזרים למכונת התפירה

כדאי להצטייד מבעוד מועד במגוון רחב של מחטים למכונת תפירה, מפני שמחטים לעיתים נשברות במהלך התפירה, ואם אין מחט נוספת שניתן להשתמש בה – בלתי אפשרי להמשיך לתפור.

מומלץ להחזיק תמיד מלאי של מחטים בעובי 80 ("רגיל"); מחט סטרץ' בעובי 75, ואם צריך גם מחטים המתאימים לתפירה של בדים גסים כמו ג'ינס, בעובי 100. ניתן לרכוש גם מחטים המתאימות במיוחד לתפירת עור.

חשוב להצטייד במגוון חוטי תפירה בצבעים ובמאפיינים שונים אשר יאפשרו להתחיל כל פרוייקט – מומלץ לרכוש מגוון צבעים של חוט תפירה רגיל וחוט תפירה חזק במיוחד או עבה במיוחד לפרוייקטים מיוחדים. חוטי התפירה שתשתמשו בהן צריכים להתאים לבדים שאיתם תעבדו בצבעים, והמחטים למכונת התפירה יתאימו לסוג הבד – טבעי או סינטטי, דק או עבה, וכדומה.

ניתן לרכוש מראש חוטים בקונוס – חוטים ארוכים במיוחד, שישמשו אתכם ללא צורך במילוי מחדש לפרוייקטים ארוכים בצבע אחד או לצבעים בשימוש תכוף, כמו שחור ולבן. ניתן גם לרכוש חוט תפירה שקוף וחוטים מיוחדים לאוברלוק.

אביזרים ליצירה מושלמת

בתיבת ציוד התפירה שלכם, ייתכן שכדאי לכם להחזיק אביזרים שתשתמשו בהם בשכיחות גבוהה בתפירה שלכם – למשל כפתורים בגדלים, סוגים וצבעים שונים, לחצנים (תיקתקים), קרסים, מגנטים לסגירת תיקים, סקוצ'ים להדבקה, וכדומה.

אביזרים לתופר

עוד ציוד תפירה שכדאי שיהיה לכם:

  • מספריים טובות – חשוב לשים לב שלמספריים פאה שטחה, שתאפשר גזירת הבד מבלי להרימו מן השולחן, זה יעזור בגזירה ישרה של בדים על פי דוגמה או בקו מתוכנן מראש.
  • גיר חייטים או טוש מחיק במים לסימון על נייר – במיוחד אם אתם מתכוונים לתפור לפי גיזרה.
  • קוצץ חוטים ופורם חוטים – לא משנה כמה ניסיון כבר יש לכם בתפירה, קוצץ חוטים ופורם חוטים הם שני כלים שיתגלו כשימושיים מאוד במהלך התפירה שלכם.
  • בנוסף: תמצאו שיהיה שימושי לכם להחזיק בתיבת אביזרי התפירה שלכם סרט מדידה גמיש ואולי גם סרגל, כרית סיכות לסימון הבד במהלך התפירה או לקיבוע שלו לפני התפירה, ואולי גם סרגל שיסייע בסימון משולשים וסימון קו ישר כשצריך.

אנו מזמינים אתכם לעיין במגוון מכונות התפירה של קמנמן: מכונות תפירה יוקי, זינגר, ברנינה ועוד.