על מונחים שונים מעולם התפירה – חלק א'

חושבים לרכוש מכונות תפירה ולהצטרף למיליוני תופרים ברחבי העולם? הנה המושגים שכדאי להכיר:

מונחים שונים מעולם התפירה

  1. בולרו – בקטגוריה של בגדים ניתן למצוא סוגים רבים של טכניקות תפירה. את רוב הבגדים אנו מכירים מתחומים אחרים, אך בהקשר של מכונות תפירה כדאי לשים דגש על בולרו. זהו ז'קט קצר פתוח מקדימה שחזר לאופנה בשנות ה-70 של המאה הקודמת. אפשר לתפור אותו כדי לקשט חליפות גולף או לצרף אותו באופן אלגנטי לשמלות יומיומיות.
  2. אורגנזה – זהו סוג מסוים של בד עשוי משי או כותנה עדינה. השימוש באורגנזה במכונות תפירה דורש רמה גבוהה של מיומנות. אפשר לייצר אורגנזה גם מראיון או מסיבים מלאכותיים, אך כל מי שבקיא בתחום התפירה יזהה את ההבדלים ללא בעיה. מצד שני, המאפיינים המשותפים לכל בדי אורגנזה הם משקל נמוך, עדינות, ברק, שקיפות ומרקם פריך המאפשר שמירה על צורתו המקורית של הבגד.
  3. אריג – אי אפשר לדבר על מכונות תפירה מבלי להזכיר את המונח אריג. זהו בגד הנוצר על ידי קליעת חוטים בצורת שתי וערב. אופן קליעת החוטים תקבע האם מדובר על אריגים פתוחים או סריגים.
  4. ויסקוזה – זהו סוג של בד המורכב מתאית אלסטית ומבריקה ממנה שזורים סיבים סינתטיים. לא כולם אוהבים את הויסקוזה ובתחום התפירה הדעות לגביו חלוקות.לבד או תחרה למכונות תפירה

שני מושגים בולטים אחרים מעולם התפירה שכדאי להכיר הם לבד ותחרה. לבד הוא בד שלא נפרם כאשר גוזרים אותו, הוא מוכן בצורה מיוחדת והוא משמש בעיקר לתפירת כיסויים, אפליקציות וייצור בובות.

לעומת זאת, תחרה מיוצרת על ידי הסרת חוטים מאריג עו בעזרת טכניקת אריגה השומרת על מרווח בין החוטים. ההבדלים בין לבד ותחרה באים לידי ביטוי באופי השימוש ובמחיר.

אנו מזמינים אתכם לעיין במגוון מכונות התפירה של קמנמן: מכונות תפירה יוקי, זינגר, ברנינה ועוד.