סוגי בדים ומכונות תפירה

יש כמה סוגים של מכונות תפירה וחשוב להתאים את העבודה עמן לסוג הבד. אלו הסוגים העיקריים של המכונות:

  1. מכונת תפירה ביתית – זו מכונת תפירה לא גדולה, שאינה תופסת הרבה מקום באחסון ובעלת סוגי תפרים כגון תפר ישר, זגזוג, רקמה ולולאות לכפתורים. את המכונה הזו ניתן לנצל עבור הבדים הבסיסיים וגם בחלק מהבדים העדינים. במכונה ביתית יש אביזרי עזר שניתן להרכיב ותאורה פנימית. החיסרון הוא כוח הספק מוגבל ונטייה לתקלות.
  2. מכונת תפירה תעשייתית – כאן כבר מדובר על מכונה בעלת הספק רב. אפשר להשתמש בה לתפירה ממושכת ללא הגבלה, היא מאסיבית וכמעט שאינה סובלת מבעיות. ניתן לתפור בה את סוגי הבד הקשים ביותר וחסרונה בא לידי ביטוי באפשרות לבצע פעולה אחת בלבד: תפר ישר.
  3. מכונת אוברלוק – זו מכונה באמצעותה ניתן לחבר בדים בתפר, לחתוך קצוות וליישר את הבד בפעולה אחת. המכונה מאפשרת תפירה ב-3-5 חוטים והנפוצה ביותר היא 4 חוטים.
  4. מכונת אוברלוק ביתית – מכונת אוברלוק ביתית היא קומפקטית, ניתנת לאחסון ומתאימה לבדים עדינים. לעומתה, מכונת אוברלוק תעשייתית מיועדת לתפירה מאסיבית והיא דורשת שולחן מובנה.

כיצד בוחרים את המכונה המתאימה ביותר?

קשה להצביע באופן חד משמעי על המכונה הטובה ביותר. כל לקוח יכול להחליט על סדר עדיפויות ולבחור מכונה בהתאם לסוג הבד. יש כאלה שיעדיפו את המכונה הביתית על מנת לנצל את יתרונות המקום, לעומת אחרים שלא יסכימו להתפשר על פחות ממכונה תעשייתית.

המכונה יכולה לשמש בתור כלי עבודה לאנשי מקצוע או בתור תחביב. מכונה ברמה גבוהה לא תדרוש אחזקה יקרה וניתן יהיה לנצל את יכולותיה בכל סוגי הבדים. יחד עם זאת, החברות המייצרות את המכונות מגדירות מראש את ייעודן ולכן קיימים הבדלים משמעותיים בביצועים ובנתונים הטכניים.

אנו מזמינים אתכם לעיין במגוון מכונות התפירה של קמנמן: מכונות תפירה יוקי, זינגר, ברנינה ועוד.