החופש הגדול הגיע? איך ללמד את הילדים לתפור?

תפירה היא מהתחביבים האהובים על גדולים ועל קטנים בישראל, וגם בכל רחבי העולם. מדובר בסוג התחביבים שהם הרבה יותר מעיסוק נעים – עם תוצרים מדליקים, כמו בגדים ויצירות אמנות.

לא רק מבוגרים נהנים מתפירה – גם ילדים מסוגלים לתפור ונהנים מאוד מעיסוק זה. אם הילדים שלכם גדולים ובוגרים מספיק על מנת להשתמש בחוט ומחט – המדריך הזה הוא במיוחד עבור הורים לילדים בחופש הגדול – הנה דרך זולה וממש נעימה, להעסיק את הילדים בתפירה אמנותית.

אם אתם תופרים מנוסים, אתם בוודאי יכולים לשער מהי מוכנות הילדים לתפור במכונת תפירה או בתפירה ידנית. שמרו על כללי הבטיחות, ותמצאו כי תפירה משותפת היא תחביב יצירתי, מלמד ומלא ערכים מוספים!

תפירה – תחביב צבעוני, כיפי, שמקדם מוטוריקה עדינה וקשר עין יד, והוא גם לא כל כך יקר…

אם הילדים שלכם נהנים ממלאכות יצירה למיניהן – תוכלו להתחיל ללמד אותם לתפור. התפירה אינה דורשת כישורים או יכולות מיוחדות, אבל חשוב שתתאימו את הפרוייקט למוכנות ולמסוגלות הילד או הילדה שלכם. עבור ילדים קטנים (מתחת לכיתה א') או בעלי קשיים במוטוריקה עדינה – בחרו בתפירה מהסוג הפשוט ביותר – רכשו בחנויות יצירה או חנויות חומרי בניין רשת פלסטיק גמישה, גזרו אותה לגודל מתאים (בדרך כלל ריבוע של בערך 20-30 ס"מ אורך ורוחב), וציירו במרכז הריבוע ציור פשוט, כמו לב או בית. חשוב להצטייד במחט בעלת קצה קהה ומעוגל, כזה שלא ידקור את הילד. רכשו גם חוטים עבים (אפשר לעבוד עם צמר, אם החורים ברשת וקוף המחט מתאימים לעובי כזה של חוט עבודה) שיתאימו לפרוייקט – ולוו את הילדים. בדרך כלל אצל תופרים מתחילים, חשוב להכין לילד את מרחב העבודה, כולל קשר בקצה חוט העבודה וכמובן ההשחלה אל המחט. לאט לאט, יפתחו הילדים מיומנויות שיאפשרו להם לתפור בצורה עצמאית.

תפירה במכונת תפירה – ממתי זה יכול להיות רעיון טוב?

מכונות התפירה הביתיות מאפשרות פרוייקטים מורכבים, צבעוניים ויפהפיים, בתפירה פשוטה ומסוגננת. גם מכונות התפירה עצמן הן פשוטת ונוחות להפעלה – אבל במרבית המקרים, ילדים רכים בשנים אינם מסוגלים להתמודד עם מהירות התפירה של המכונה, והמחט החדה שלה מהווה סיכון של ממש עבור ילדים קטנים. על כן, לא נמליץ על עבודה במכונת תפירה לילדים צעירים שאינם מיומנים, וגם כאשר אתם מחליטים שהילדים מיומנים מספיק ויכולים להתחיל להתמודד עם תפירה במכונה – לוו אותם והשגיחו עליהם, הניחו יד מבוגר מעל יד הילד הקטנה המכוונת את הבד במהלך התפירה, על מנת לגונן עליה מקרבת יתר למחט התפירה.

תפירה במכונת תפירה עשויה להיות תחביב נפלא להורה וילד, ואתם יכולים לתפור בגדים, לרקום אפליקציות (במכונות תפירה בעלות תוסף לאפליקציות) – ואפילו להכין אפליקציית שם הילד ולתפור אותה מעל פרוייקטים משותפים שהכנתם.

אם אתם מעוניינים ברכישת מכונת תפירה של יוקי או של ברנינה או כל חברה אחרת אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר: 072-3924032