הוראות בטיחות לטיפול שוטף ותיקון מכונות תפירה

מכונת תפירה היא מכשיר חשמלי המחייב הקפדה על כללי בטיחות מחמירים. קודם כל, כדאי לקרוא היטב את הוראות היצרן המפורטות על גבי המכונה. אין להשאיר את המכונה ללא השגחה כאשר היא מחוברת לחשמל ועדיף להרחיק ממנה ילדים גם כשהיא אינה פועלת. חשוב לנתק את המכונה מהשקע מיד לאחר השימוש ובטרם הניקוי.

שנית, קריאה של הוראות היצרן מאפשרת לבדוק את מידת ההתאמה של הנורה למכונה. יש לנתק את המכונה מהחשמל לפני החלפת נורה ולבדוק את המפרט הטכני של כלאחד מהאביזרים הנלווים.

הוראות בטיחות לטיפול שוטף ותיקון מכונות תפירה

בטיחות בעת תפירה במכונות תפירה ביתיות

כיצד להפחית את האפשרות לחריכה, שריפה או פציעה של מכונות תפירה

הנה כמה טיפים מעשיים שיכולים להפחית את הסיכון לפציעה במהלך טיפול ותיקון מכונות תפירה:

  1. אין להשתמש במכונה לא תקינה – אפשר להחזיר את המכונה לנקודת שירות מוסמכת או להזמין אנשי מקצוע לצורך בדיקה יסודית. בכל מקרה אין להשתמש במכונה לא תקינה. אם הכבל או התקע החשמלי פגומים, אם המכונה נפלה למים או אם יש פגיעות חיצוניות עדיף לוותר על חיבורה לחשמל.
  2. יש לשמור על פתחי האוורור – פתחי אוורור מקררים את המכונה ומונעים נזקים בלתי הפיכים. חשוב לשמור עליהם פתוחים ולדאוג שלא יצטברו בהם אבק, לכלוך או שאריות בד.
  3. מיקום השימוש – חל איסור על שימוש במכונות תפירה בשטח פתוח. יש להציב את המכונה על גבי שולחן ישר בלבד, להיזהר מלהפיל חפצים לפתחים ולנתק אותה באמצעות משיכת התקע ולא החוט.
  4. מבחינת ניקיון ותחזוקה שוטפת, כדאי להימנע מהצורך בתיקון מכונות תפירה על ידי ניתוקה ממקור החשמל כאשרמפרקים מכסים, בזמן שימון או במהלך כיוון. דגשי בטיחות אחרים קובעיםכיצד לטפל במכונה באיזור המחט ויכולים לעזור בפעולות בסיסיות של השחלת חוט המחט, החלפת מחט או החלפת רגלית.

אנו מזמינים אתכם לעיין במגוון מכונות התפירה של קמנמן: מכונות תפירה יוקי, זינגר, ברנינה ועוד.