עליוניות משמשות אותנו למגוון של מטרות – הן למרוצת היום יום והשגרה הקבועה והן כלבוש ערב. תפירת עליונית בסיסית איננה משימה קשה לביצוע. כל שתזדקקי הם מספר פריטים שיש בכל בית ומכונת תפירה ביתית.

מה צריך על מנת לתפור עליונית?

יש לרכוש בד לבחירתך ובהתאם לרצונות ולטעם האישי שלך. כדאי לרכוש כמות גדולה מהכמות לה את צפויה להזדקק על מנת לאפשר מרחב תמרון לטעויות או שינויים. לא יזיק בכל מקרה להשאיר בד לשימוש עתידי, ובפרט אם לא מדובר בבד יקר. מעבר לבד ומכונת תפירה, את תזדקקי למספריים, סרט מדידה, סיכות ועיפרון או גיר לסימון.

איזה בד יתאים?

ניתן לרכוש בד דמוי זמש, בד תחרה, בד סינטטי, בד לייקרה או בד אחר שתואם את טעמך האישי.

תפירת עליונית – שלב ראשון

לאחר שהצטיידת בכל הדרוש, יש להתחיל בלקפל את הבד פעמיים – קיפול ראשון לחצי, והקיפול השני לפי הקיפול הראשוני, כך שנוצר לבסוף קיפול מלבני. יש להניח את הבד המקופל על שולחן עבודה או כל משטח נוח ויציב ובגובה מתאים. קחי סרט מדידה ותמדדי 25 ס"מ מהפינה התחתונה לכיוון האמצע ותסמני בעזרת עיפרון או גיר. מנקודה זאת תמדדי 30 ס"מ לכיוון מעלה ותסמני פעם נוספת. מהצטלבות הנקודות שנוצרו משתי המדידות יש לשים סיכות עד לקצה השני של הבד – משני הצדדים שלו, וכך ליצור תפר. לאחר מכן ניתן להוריד את הסיכות ולהשאיר סימון לצורך התפירה עם המכונה.

תפירת עליונית – שלב שני

בשלב הבא יש לעשות פתח לבית הצוואר בהתאם לסגנון וגודל המחשוף הרצוי. יש למדוד למשל 10 ס"מ מהפינה של החלק התחתון, לסמן, לתפוס את שני הקיפולים עם סיכות לאורך ולגזור בעזרת מספריים. כעת ניתן לגשת למכונת התפירה שברשותך ולתפור את התפרים.

מכונות תפירה איכותיות

אצלנו בקמנמן – המרכזי הארצי למכונות תפירה ניתן לרכוש מכונות תפירה איכותיות – מכונות תפירה ביתיות, תעשייתיות, מקצועיות – ועוד. ניתן לרכוש גם מכונות תפירה יד 2 או לבצע טרייד אין. מבין החברות המוצעות ניתן למצוא מכונת תפירה יוקי ומכונות של חברות נוספות כגון ברנינה, אוברלוק, אפרט – ועוד.