אם התחדשתם במכונת תפירה ביתית או אם מכונת התפירה שלכם מספקת לכם תחביב ושעות של הנאה, יש לנו פרוייקט מאתגר ומהנה במיוחד עבורכם, שגם נעים לתפור אותו – וגם יהווה תוספת מבורכת למלתחה. אנחנו מדברים על תפירת ג'קט – כשאת כל הפרטים, הצבעים והטקסטורות, תקבעו על פי טעמכם האישי.

מכונת תפירה ביתית שתאפשר תפירה של ג'קט

דווקא בפריט הלבוש הזה מגוון הבדים והטקסטורות שניתן להשתמש בהם הוא רחב. אם תשתמשו בבד רך ונופל לתפירה של ג'קט, התוצאה לא תהיה מחוייטת כפי שאולי אפשר לצפות. על מנת לתפור ג'קט מחוייט בעל מתאר אופייני – כדאי לבחור בדים בעלי אופי "קשה" יותר, כמו למשל ג'ינס, קורדורוי, ג'רזי, ואחרים.

חשוב לדעת ששימוש בבדים קשים כאלה במכונת תפירה אינו טריוויאלי. בדקו את סוגי הבדים שמכונת התפירה הביתית שלכם יכולה לתפור – וודאו שיש לכם מחט מתאימה לבד, ועוד אחת שמחכה במגירה למקרה שהראשונה תישבר, עניין שכיח בתפירת בדים עבים וקשים.

מכונת תפירה יוקי תספק לכם למשל את יכולות התפירה הנדרשות, הן בפרויקטים מבדים רכים ועדינים והן בתפירת ג'קטים מבד גס ועבה. מבחר תפרים וממשק עבודה קל ונוח, יהפכו כל פרוייקט תפירה מהנה במיוחד.

עבדו מול דוגמה

פעם, היו חוברות שנקראות "בורדה", אשר בין דפיהן ניתן היה למצוא גזרות ודגמים ברורים לתפירת פריטי לבוש ואביזרים שונים. ניתן היה לגזור את הדוגמה, להצמידה באמצעות סיכות תפירה אל הבד הנבחר, לגזור את הבד ולתפור את החלקים אלה לאלה, לקבלת מוצר מוגמר במידה מדוייקת ובגזרה מושלמת. היום – כבר לא צריך לרכוש חוברות כאלה – תמצאו שפע של גזרות לג'קטים במרחבי האינטרנט, ובדרך כלל הגזרות היעילות, כרוכות בתשלום סמלי. הנה כמה קישורים מועילים לגזרות ג'קטים שתוכלו לרכוש, להדפיס ולהתחיל לתפור:

שפע של גזרות לג'קטים מתוך חוברות הבורדה להורדה בעלות של 7.5 אירו לחוברת

גזרות ג'קטים ססגוניות ומגוונות מאתר Jaycotts, בעלות של 6.95 אירו לגיזרה

אתר Vogue Pattern, גזרה לג'קט לדוגמה בעלות של 6.99 דולרים

יש מכונת תפירה חזקה? יש גזרה שמתאימה לכם? בואו נתחיל לתפור!

העבודה מול גזרה היא פשוטה למדי. עקבו אחר ההוראות הבאות:

  • גזרו את כל חלקי הג'קט על פי המידה שבחרתם. שמרו על סדר החלקים לגזרה, וחברו ביחד בסיכה חלקים שיש לתפור זה לזה
  • התחילו מהשלמת חלקי הג'קט – חלק חיצוני ובטנה. בסוף שלב זה, יהיו בידיכם כל חלקי הג'קט, מוכנים להרכבה. אל תשכחו לבחור את התפר המתאים ביותר, או את זה המומלץ בגזרה
  • חברו את כל חלקי הג'קט אלה לאלה באמצעות סיכות, וודאו כי התוצאה הסופית היא לשביעות רצונכם. זה הזמן לתיקונים אחרונים, השלמת המכפלות והתפירות המשלימות לפרוייקט
  • תפרו את חלקי הג'קט, התחילו מן החוץ פנימה. הסירו את הסיכות לאחר התפירה
  • גהצו את התפרים על מנת להפחית נפח ולהקנות לג'קט את המראה הסופי שלו
  • סיימו את הפרוייקט – גזרו קצוות חוטים, למראה מושלם וגמור

תתחדשו!