תפירה של בגד ים היא תפירה שונה במקצת ביחס לפרוייקטים אחרים של פריטי לבוש – אבל אם יש לכם מכונת תפירה מדגם יוקי או כל מכונת תפירה אחרת – אפילו מכונת תפירה יד 2 איכותית שיודעת להתמודד עם סוגי בדים "מאתגרים" – תוכלו לתפור יופי של בגד ים, בדיוק על פי המידות וההעדפות שלכם, ובמחיר מצחיק ביחס למחירי בגדי הים בחנויות. לפניכם – המדריך השלם לתפירת בגד ים במכונת תפירה, ואפילו כמה קישורים לגזרות מוצלחות של בגדי ים ברשת.

תפירת בגד ים – במכונת תפירה או ביד?

מי שהתרגל לתפור בעזרת מכונת תפירה, ויש לו מכונת תפירה איכותית שיודעת להתמודדד עם סוגי בדים שונים, ובפרט עם בדים גמישים – כנראה שלא יוותר על נוחות התפירה באמצעות מכונת תפירה. מכונת תפירה של יוקי היא נוחה במיוחד ומאפשרת תפירה איכותית, חזקה ועמידה עבור סוגי בדים שונים, ולכן היא מומלצת. ניתן גם לרכוש מכונת תפירה יד 2 מבית יוקי האמין או מדגמים שונים – רק שימו לב שמכונת התפירה החדשה שלכם מצוידת גם במדריך למשתמש ושהיא מאפשרת תפירה של סוגי בדים שונים, בתפרים שונים.

אם אין ברשותכם מכונת תפירה, או שמכונת התפירה שלכם לא מצליחה להתמודד עם הבד הגמיש – תוכלו לתפור בגד ים בתפירה ידנית.

מה תצטרכו?

לתפירת בגד ים, תצטרכו בין השאר:

  • בד לייקרה גמיש לבגדי ים, בהדפס שימצא חן בעיניכם. כמות הבד משתנה לפי מימדי הגוף של ברת המזל עבורה אתם תופרים את בגד הים החדש, בערך מטר וחצי של בד יאפשר בדרך תפירת בגד ים לאדם מבוגר במימדי גוף ממוצעים. אגב, בדים המיועדים לתפירת בגדי ים הם בעלי תכונות מיוחדות – עמידים לשמש ולמלח, מתייבשים במהירות ונמתחים היטב
  • בד לבטנה – בד לייקרה שישמש לשכבה נוספת, פנימית, בתפירת החלק התחתון של בגד הים
  • תוסף "קאפס" לתמיכה נוספת באזור החזה, בעיקר לבעלות חזה שופע
  • גומי
  • מחטי סטרץ' שמתאימים למכונת התפירה שלכם
  • חוט פוליאסטר
  • אמצעי לימון על הבד, כמו גיר

איך תופרים בגד ים?

בשימוש במכונת תפירה, תפירת בגד ים עשויה להיות פרוייקט קצר ומתגמל. באינטרנט, תמצאו שפע של גזרות לבגד ים, הכוללות הדרכה מדוקדקת לאופן התפירה. כל ההדרכות באנגלית פשוטה, ורכישת הגזרה בתשלום (בדרך כלל כעשרה דולרים – כמובן שניתן להשתמש בגזרות מספר פעמים ללא הגבלה). הנה כמה גזרות לבגדי ים שכוללות גם הדרכה לתפירה עבר כל גזרה: