איך לעבוד עם מכונת אוברלוק JUKI?

מכונת אוברלוק היא מכונה המשמשת לביצוע תפר ייחודי על קצוות הבד, המונע פרימה של הבד ונועל את החוטים אשר בבד. מכונת אוברלוק בהחלט מאפשרת תוצאה מקצועית, יפה, וגם איכותית יותר לאורך זמן, בתפירה מקצועית – אבל בתפירה ביתית לא תמיד חייבים מכונת אוברלוק. במאמר שלפניכם – המדריך המלא לעבודה עם מכונת אוברלוק ועל מגוון מכונות האוברלוק של יוקי והיתרונות הגדולים שלהן.

מכונת אוברלוק – איך עובדים איתה?

מכונת אוברלוק מעניקה לכל פרוייקט תפירה שתבצעו מראה מקצועי ויש רבים שיאמרו שתפר האוברלק בקצוות הבד הוא העושה את ההבדל בין המראה החובבני – לבין תפירה מקצועית. לא רק זה, אלא שהמעבר על קצוות הבד של הפרוייקט בתפר אוברלוק יאפשר לפרוייקט התפירה שלכם עמידות רבה הרבה יותר, ימנע פרימה או התפוררות של החוטים המרכיבים את הבד בפרוייקט התפירה, ויאפשר מראה חלק, מקצועי, ואחיד לאורך כל שולי הבד.

העבודה עם מכונת אוברלוק אינה מורכבת, כאשר מכונות אוברלוק מקצועיות מאפשרות השחלה חצי אוטומטית של החוט, תפר אוברלוק בשלושה או בארבעה חוטים, ועוד אפשרויות אשר הופכות את התפירה מקצועית יותר.

מן הראוי לציין, כי בחלק ממכונות התפירה הביתיות ישנו תפר המחקה תפר אוברלוק, ולמעשה ניתן לבצע תפר זיג-זג לאורך שולי הבד, על מנת לשוות לו עמידות גבוהה יותר ולמנוע פרימת החוטים המרכיבים את הבד. אפשרויות אלה, שהן אפשרויות המחליפות את מכונת האוברלוק, אינן מתאימות בתפירה מקצועית אלא רק בתפירה ביתית ועם בדים עמידים.

מכונות האוברלוק של JUKI

חברת JUKI היפנית היא הידועה בעולם בטיב מכונות האוברלוק שהיא מייצרת, והיא מגיעה בכל הדגמים החדשים עם מערכת השחלת חוט חצי אוטומטית שחברות רבות המייצרות מכונות אוברלוק מחקות. היתרונות שבמכונת האוברלוק של JUKI הם רבים – החל מנוחות העבודה, עם מערכת ההשחלה הנוחה במיוחד של שלושה או ארבעה חוטים, תאורת לד מובנית לאזור קוף המחט, תפר רולינג המשמש לתפירת דשי הבד גם בבדים עדינים במיוחד, ועוד. בנוסף, לכל אלה, מכונות האוברלוק של יוקי ידועות באמינות שלהן, והן מגיעות עם אחריות ארוכת טווח. מרבית מכונות האוברלוק מבית JUKI, ובמיוחד אלה המשמשות לתפירה חצי תעשייתית, ביתית מקצועית, משמשות את בעליהן למשך שנים ולעיתים אף עשרות שנים.

מכונת אוברלוק של יוקי – איך עובדים איתה?

מכונות האוברלוק של יוקי מגיעות בצירוף הסברים ברורים בנוגע לסוגי התפרים והאפשרויות העומדות בפניכם עבור סוגים שונים של בדים. במכונת האוברלוק תשתמשו לאורך שולי הבד טרם השימוש בו (כלומר, לפני שהתחלתם לתפור) בדרך כלל, באמצעות תפר שמתאים לבד אותו אתם תופרים. יש להניח את קצה הבד מתחת לרגלית המכונה, ללחוץ על הדוושה ולאפשר מעבר ישיר ואחיד של הבד לכל אורכו מתחת לרגלית המכונה. התוצאה – מראה אחיד, מקצועי, וגם עמיד מאוד, בכל פרוייקט.